Vasvári és Kossuth
2022. 02. 16.

Hogyan kapcsolódik össze e két név?

Jól tudjuk a választ, soroljuk is: történelem, államférfiak, reformkor, elnyomókkal szembeni fellépés, forradalom és szabadságharc, 1848, egyenlőség, szabadság, testvériség… Mi ismerünk még egy szoros kapcsot köztük: vasváris diákjaink minden évben jelentkeznek a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium által szervezett levelezős versenyre. Ez már hagyomány nálunk, a Vasváriban. Iskolánk hetedik és nyolcadik évfolyamos tanulói ebben a tanévben is megmérették magukat ezen a nívós versenyen. A verseny három fordulójának pontszámait összesítve gyönyörű eredmények születtek. Igazán büszkék lehetünk rájuk!

Döntőbe jutott:

Támcsu Dóra 8. b angol nyelvből; felkészítő pedagógus: Babják Ágnes

Urr Lili 7. b magyar nyelv és irodalomból; felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Arany minősítés:

Horváth Bianka 7. b magyar nyelv és irodalom; felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Kálmánczhey Zorka 7. b magyar nyelv és irodalom; felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Kolozsi Korina 8. b magyar nyelv és irodalom; felkészítő pedagógus: Gyetvai Krisztina

Torma Tiara Kira 7. b matematika; felkészítő pedagógus: Meglécz József

Ezüst minősítés:

Nagy Katalin Rebeka 7. b matematika; felkészítő pedagógus: Meglécz József

Torma Tiara Kira 7. b magyar nyelv és irodalom; felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Bronz minősítés:

Kovács Valéria 7. b magyar nyelv és irodalom; felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Megköszönve a felkészítő tanárok munkáját szeretettel gratulálunk a vasváris tanulók kiváló teljesítményéhez!

Pál Mónika
 szaktanár