ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS A VASVÁRI PÁL TAGINTÉZMÉNYBEN
2021. 10. 23.

Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán

„Piros a vér a pesti utcán.
Eső esik és elveri,
mossa a vért, de megmaradnak
a pesti utca kövein.

Piros a vér a pesti utcán,
munkások - ifjak vére folyt,
- a háromszín-lobogók mellé
tegyetek ki gyászlobogót.”

65 évvel ezelőtt egy kicsi, sokat szenvedett nemzet adott értelmet és jelentőséget az egyik legalapvetőbb emberi jog, a Szabadság igazságosságának.

A világon páratlan szabadságharc volt ez, mely azért folyt, mert a magyar nép szabadon akart dönteni arról, hogy miképpen éljen saját hazájában. 1956 októberének utolsó napjaiban ezért küzdött mindenki: ki szóval, ki fegyverrel.

Ma azok emléke előtt tisztelgünk, akik azért áldozták fel szabadságukat, sőt életüket is, hogy megteremtsenek egy szabad, független demokratikus Magyarországot.

Iskolánkban rádiós műsor keretein belül idéztük fel az 1956-os forradalom és szabadságharc történéseit.

Köszönjük a színvonalas irodalmi összeállítást és méltó megemlékezést a 8. b osztály tanulóinak és felkészítő pedagógusuknak, Gyetvai Krisztinának.

A műsor előtt tanulóink egész héten megtekinthették az aulában az 1956-os események tiszteletére rendezett kiállítást. Képek és leírások segítségével napról napra nyomon követhették a forradalom és szabadságharc történéseit, láthatták a „lyukas” zászlót, mely az 56-os forradalom jelképévé vált.