Ünnepi megemlékezés a magyar kultúra napján
2020. 01. 27.

1989 óta január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnuszt.

A jeles napon különböző rendezvények emlékeztetnek minket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre,

múltunkra. Iskolánk tanárai és tanulói irodalmi összeállítás keretében ünnepelték a magyar kultúrát.

A műsor alappillérét prózai részletek adták, amelyeket a 7.a osztály tanulói mondtak el.

A Himnusz Gombás Bálint előadásában hangzott el.

A 6. z osztályos lányok népi kultúránk gyöngyszemeit csillogtatták meg, népdalokat énekeltek.

Both Kisó 8. z osztályos tanuló Bartók Béla: Este a székelyeknél című darabját zongorázta.

Iskolánk névadójára, Erkel Ferencre is emlékezve ezen a jeles napon adtuk át tanulóinknak és tanárainknak az

intézményünkhöz való tartozást jelképező nyakkendőt.

Az ünnepi műsor zárásaként Béres Józsefné intézményvezető, Juhász Istvánné intézményvezető-helyettes,

valamint a 7. osztályos tanulók képviselői helyezték el az emlékezés koszorúját az iskolánk falán található

Kölcsey emléktáblánál.

Szűcsné Nagy Marianna