SZÍNHÁZBAN VOLTUNK
2021. 11. 19.

A Vasvári Pál Tagintézmény 3. és 5. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretében november 16-án ellátogattak a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházba.

A Nyíregyházi Tankerületi Központ jóvoltából megtekintettük a Szaffi című darabot. A Jókai Mór azonos című regénye alapján készült színdarabot a gyerekek nagy élvezettel figyelték. Izgalommal követték a két főszereplő, Jónás és Szaffi kalandos történetét, mely a török hódoltság utáni Magyarországon játszódik. Hangos bekiabálásokkal, nevetésekkel, tapssal jelezték a gyerekek, hogy megértették, szerették az előadást. Észre sem vettük, olyan gyorsan eltelt a 75 perc. A sok viszontagság után, most is a jó győzött. Szaffi, a főhős nekünk is azt tanította, amit Jónásnak: Nem a gazdagság, a pénz a legfontosabb kincs a világon, hanem a barátok és a szeretet. Köszönjük szépen a lehetőséget.

Ballainé Puhl Mária