SIKERES PÁLYÁZAT MEGVALÓSULÁSA AZ ERKELBEN
2021. 06. 24.

LEGYÉL OKOS FELNŐTT!

Intézményünkben fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek figyelmét felhívjuk a rájuk leselkedő veszélyekre.

2019-ben indult a TOP-7.1.1-16-H-ESZA_2020-01257 azonosítószámú pályázat melynek jeligéje: „Legyél okos felnőtt!”

A pandémia miatt a projekt második felét most tudtuk megvalósítani, alsósaink számára egy tartalmas délelőttöt szerveztünk,

ahol fontos információkat szerezhettek a megelőzés fontosságáról.

Az első órán a dohányzás káros hatásairól egy mesét néztek meg diákjaink „Ciki a cigi…” címmel, majd különböző játékos,

színezős feladatokat oldottak meg a témával kapcsolatban.

Napjainkban az internet is veszélyforrás a gyerekekre nézve.

Erről több kisfilm megtekintése után osztályonként beszélgethettek a diákok, majd plakátot készítettek „Hogyan netezz” címmel.

A délelőtt végén kiállítást szerveztünk aulánkban az ötletes „poszterekből”.

Majd a pénzügyi ismereteiket bővíthették a „spórolás” témában.

Minden osztályban arról beszélgettek illetve írták össze ötleteiket, hogy hogyan gyűjtenek az iskolai kirándulásra,

a családi nyaralásra. Zárásként Magyarország térképére maketteket ragasztottak, melyek magyar nevezetességeket

ábrázoltak és ezeket ragasztották fel megfelelő helyükre.

Jó hangulatban telt a nap, s bár nem tanítási órákon vettek részt tanulóink, sok hasznos információval gazdagodtak.

Köszönjük az Európai Uniónak és Magyarország Kormányának a támogatást, mely nagy segítséget jelentett céljaink elérésében.