RENDHAGYÓ MÁRCIUS 15-E AZ ERKELBEN
2023. 03. 15.

Március 15. – Mi így emlékeztünk!

Az 1848-as forradalom ünnepét idén projektnappal ünnepeltük.

Diákjaink a nap megnyitóján  igazgatónő a nagy napot felidéző szavai után együtt szavalták a Nemzeti dal refrénjét.

Az alsósok a témához kapcsolódó színezőket kaptak és különböző játékokat játszottak, kincsvadászaton vettek részt.

A gyerekeket izgalmasabbnál izgalmasabb – a forradalom és szabadságharc eseményeihez és hőseihez köthető – játékos,

kreatív, egyben tanulságos feladatokat oldottak meg, ellátogattak az emlékműhöz, ahol kitűzték az emlékezés jelképét.

A kreativitásnak szendvicskészítéssel is teret adtak: a nemzeti színeket, a szabadság szimbólumait örökítették meg tanulóink

szendvics formájában a tanító nénik segítségével.

Felsőseink lelkesen teljesítették a 7+1márciusi próbát, mely állomásai márc.15. helyszíneit idézték.

Kép - és szórejtvényt, totót, interaktív feladatokat oldottak meg, activityztek, Kossuth nótát énekeltek,

ismerkedtek a huszárok viseletével, váltót futottak. Mindenki elkészítette, elfogyasztotta saját nemzeti szendvicsét.

A napot közösen formált kokárdával zártuk.