PÜNKÖSDI MŰSOR A VASVÁRI PÁL TAGINTÉZMÉNYBEN
2022. 06. 10.

A pünkösd a keresztény világ egyik legnagyobb ünnepe.

A keresztény egyház annak ünneplésére és emlékére tartja, hogy Jézus Krisztus mennybemenetele után, hatalmas szélvihar kíséretében a Szentlélek lángnyelvek formájában leszállt az apostolokra.

A pünkösd az egyház számára az öröm ünnepét is jelenti, így számos vigadozó népszokás fűződik hozzá. Ezekről a hagyományokról, népszokásokról tudhattunk meg érdekességeket június 2-án egy rádiós műsor keretében. Többek között beleképzelhettük magunkat a pünkösdi királyválasztás, a királynéjárás folyamatába is. A zenékkel, versekkel kiegészített műsor jó hangulatot teremtett, és méltó módon ráhangolt minket e szép ünnepre.

Szereplők: Bakai Kármen, Kovács Eszter, Támcsu Dóra, Forgó Balázs, Horváth Imre, Kovács Dávid, Murzsa Gergő 8. b osztályos tanulók.

Hangosított: Virág Attila

A műsort szerkesztette és a gyerekeket felkészítette Nagy Mária tanárnő.