Pénz7
2019. 03. 20.

Pénzügyi és Vállalkozói Témahét az Erkel Ferenc Tagintézményben

Február 25. és március 01. között iskolánkban negyedik alkalommal került megrendezésre
a pénzügyi és vállalkozói témahét, melynek célja továbbra is tanulóink pénzügyi tudatosságának fejlesztése volt.

Iskolánk mindkét épületére már napokkal a témahét előtt kikerült a Pénz7 felirat és annak logója.

Célunk, az előző évekhez hasonlóan, ismételten az volt, hogy olyan változatos, ötletes és kreatív feladatokkal találkozzanak a tanulók, amelyek a pénzügyi témához kapcsolódva felkeltik érdeklődésüket és elindítja bennük a téma fontosságának megértését.

A hét minden napjára jutott feladat alsós és felsős tagozatos diákoknak egyaránt.

Néhány példa a teljesség igénye nélkül:

Alsó tagozatban:

• beszélgetés a pénzről, takarékoskodásról, vásárlásról, célokról, álmokról, azok megvalósításáról,
  • az előzőek megismertetése, szemléltetése a témához kapcsolódó társasjátékokkal,
  • játékos bevásárlás játékpénzzel — elég-e a pénzünk mindenre, amit szeretnénk,
  • persely készítése újrahasznosítható anyagból,
  • életkoruknak megfelelően előadás a vagyonvédelemről – Szénás József előadása

Felső tagozatban:

• beszélgetés a pénzügyekről, vagyonvédelemről – Papp János nyomozó közreműködésével
  • államkötvény vásárlás, kamatos kamatszámítás, kamatadó, illetve idén új témaként a befektetések lehetőségeit ismertette meg a tanulókkal Berei Balázs, önkéntes tanácsadó a Raiffeisen bank képviseletében,
  • üzleti ötlet fogalma, üzleti ötletek gyűjtése, hogyan indítható el és tartható fent egy sikeres vállalkozás – Támcsu Mihály helyi vállalkozó osztotta meg ezzel kapcsolatban tapasztalatait,
  • plakát készítése a pénz történetéről, a befektetésekről

A pedagógusaink interaktív órákkal, tevékenykedtetésekkel, tesztek kitöltésével igyekeztek elősegíteni, hogy a diákok közelebb kerüljenek a hét témájához.

A hét záró eseménye a kiállítás volt, melyen az alsó tagozatosok otthoni pénzgyűjtő perselyeiket, a felső tagozatosok pedig a pénzzel kapcsolatos plakátjaikat mutathatták be egymásnak.

Szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik előadásukkal színesítették a témahét programját.

Reméljük, hogy tanulóink a foglalkozások során nemcsak hasznos tudást, hanem maradandó élményeket is szereztek.

Izsóné Bertóti Zita

a témahét programfelelőse