Pályaorientációs nap az Erkel és a Vasvári iskolában
2019. 10. 03.

Mi leszel, ha nagy leszel?

Mi leszel, ha nagy leszel? – kérdezzük gyakran a gyerekeket.
Nem is olyan könnyű eldönteni, s ezt legjobban a pályaválasztás előtt álló 8. osztályos diákok érzik.

A jó döntéshez a középiskolák képzéseinek megismerése mellett jó, ha azzal is tisztában vannak,
mit csinálnak az egyes szakmák, pályák képviselői a munkahelyükön.

Ezt elősegítendő szerveztük meg a pályaorientációs napot szeptember 27-én intézményünkben.
Az Erkel és a Vasvári iskola nyolcadikosai a környékbeli középiskolák bemutatkozását hallgatták meg a délelőtt folyamán.
Az alsóbb évesek különböző foglalkozásokkal ismerkedtek a városban. Meglátogatták többek között a polgármesteri hivatalt,
a rendőrséget, a tűzoltókat, a könyvtárt, a vasútállomást. Ismerkedtek a védőnő, a riporter, az operatőr, a bolti eladó munkájával,
de megfigyelhették a mezőgazdasági és egyéb vállalkozásokban folyó tevékenységeket is.

Hasznos, vidám, élményekkel teli nap volt!