NOVEMBERI UTAZÁS A NÉPHAGYOMÁNYOK ÚTJÁN
2020. 12. 07.

Könyvtári óra

Novemberben ősz anyó meglátogatta iskolánk minden osztályát.

Kosarában nem almát, körtét vitt a gyerekek számára, hanem néphagyományokkal kapcsolatos könyveket.

A november hónap népszokásait ismerhették meg tanulóink. Mindenszentek napjától András napig tartott az utazás.

A novembert a néphagyományban Mindszentek havának, Szent András havának nevezik.

Alsó tagozatos csemetéinknek leginkább a Szent Márton napi népszokások kerültek közel a szívükhöz.

A Márton napi lámpás fénye emlékeztette őket korábban, óvodában átélt Márton napi élményeikre.

A kamaszodó lányok most is olyan kíváncsiak, mint dédanyáink korában voltak, a házasság jósló szokások

felkeltették érdeklődésüket. Mindenszentek napján, a hónap első napján meggyújtottuk az emlékezés mécsesét,

András napján együtt kántáltunk a disznótorokba látogató alakoskodó maskarákkal.

A hónap végén tarsolyunkban sok élménnyel, kicsit sem elfáradva értünk utazásunk végére.

„Mit üzen a November?

Azt, hogy soha ne add fel!

Bár a természet aludni tér,

tán meg is csípi arcod a dér,

ám új tavasz virrad, ne feledd,

s egy dolog örök: a Szeretet!”

Szűcsné Nagy Marianna