Márton-nap a Vasvári Pál Tagintézményben
2020. 11. 14.

November 11-én iskolánkban megemlékeztünk Szent Mártonról.

A szervező és felkészítő Nagy Mária tanárnő Jókai Mór gondolatával kezdte a megemlékezést.

„Egyetlen jótettnek emléke jobban világít miutánunk, mint ezer fáklyának lobogása.”

A diákok rádiós műsor keretében hallhattak az ehhez kapcsolódó népi hagyományokról, legendákról, időjóslásról, gasztronómiáról.

Az ezt megelőző napokban a gyerekek már megcsodálhatták egymás munkáit az aulában, melyeket erre a napra rajzoltak, barkácsoltak.

Köszönet Murányi Zsolt szülőnek és gyermekeinek is, Murányi Rolandnak és Murányi Leventének a fából készített libáért.

A műsor szereplői: Kálmánczhey Zorka, Torma Tiara, Konyhás Zsolt, Makara Márton és Verdes Ferenc 6. osztályos tanulók.

Az év legnagyobb ünnepéhez közeledve mi is kereshetjük a lehetőségeket, hogy örömet okozzunk, hogy segítsük társainkat.

Szlávikné Osikóczki Anna