Magyar kultúránk kincsei
2021. 02. 03.

A magyar kultúra közös kincsünk, mely értékes, egyedi és méltán gazdagítja közös európai kultúránkat.

Kincses zsákommal indultam el az osztályokba. A gyermekekkel együtt bontottuk ki, és kerestük meg a zsák kincseit. Magyar kultúránk gyöngyszemei csillantak fel a szemünk előtt. Ilyen gyöngyszem az olvasás, egy koncert, egy film, egy kiállítás, egy épület. Gyertyát gyújtottunk a Himnusz 198. születésnapjára. Együtt szavaltuk Weöres Sándor versét. Felfedeztük, hogy Szegedi Károly (a Szegedi Károly Sport- és Szabadidőközpont névadója) az egyik hetedikes diákunk nagypapájának a testvére volt. Megismerkedtünk városunk kultúrahordozó embereivel, akik között voltak ősök, barátok, jó ismerősök, vagy személyesen nem ismert alkotók is. A gyerekek ráébredtek arra, hogy mindannyian hozzáadhatnak magyar kultúránk kincsihez.

Szűcsné Nagy Marianna