MAGYAR KULTÚRA NAPJA
2021. 02. 03.

A magyar kultúra napját január 22-én ünnepeljük.

A magyar kultúra napját január 22-én ünnepeljük. A magyar kultúra közös kincsünk, mely értékes,

egyedi és méltán gazdagítja közös európai kultúránkat. A kultúra e jeles ünnepe alkalmából rendezett

iskolai ünnepség ismét alkalmat adott arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak,

gyökereinknek. Nemzeti tudatunkat erősíti, múltunk tárgyi és szellemi értékeinek felidézése.

Iskolánk tanárai és diákjai rádiós irodalmi műsor keretében ünnepeltek.

A műsort Erkel Ferenc alkotásai foglalták keretbe. Az elején Erkel Ferenc: Ünnepi nyitányának hangjai csendültek fel.

Az elhangzott prózai részleteket a 6.z osztály (Maroda Noémi, Kis László) és a 7.z osztály (Hilóczki Dorina, Tóth Vivien)

tanulói mondták el. A Himnuszt  a 8.a osztályos Gombás Bálint előadásában hallgathattuk meg.

Felkészítő tanáraik: Kukkné Fekete Zsuzsanna, Szilágyi Ildikó, Szűcsné Nagy Marianna

Az ünnepség végén az Erkel Ferenc által megzenésített Himnusz dallama hangzott el.

Köszönet a hangosításért Tamás László tanár úrnak.

Szűcsné Nagy Marianna