Iskolakezdés a Vasváriban!
2021. 09. 02.

Szeptember első napján, iskolánk újra megnyitotta kapuját.

Pedagógusaink már a megelőző hetekben azon dolgoztak, hogy a gyerekeknek minden adott legyen a sikeres és boldog tanévhez. Ezen a napon újra megszólalt az iskolacsengő és gyerekzsivaj töltötte be az aulát, a folyosókat, a megszépült tantermeket. Az 1. osztályos tanulók először ülhettek be az iskolapadba és izgatottan várták a találkozást a tanító nénivel, az új osztálytársakkal. 9 órától felcsendült a Himnusz és kezdetét vette tanévnyitó ünnepségünk. Az eseményt megtisztelte jelenlétével Dr. Hosszú József, Újfehértó város polgármestere is, aki minden 1. és 2. évfolyamos tanulónak tanszercsomagot ajándékozott.

A műsorban résztvevő gyerekek:

1.a osztály: Bazsali György, Erdei Kincső, Horváth Attila, Kovács Réka, Molnár Vivien, Papp Illés, Siroki Panna, Sztányi Hanna

1.b osztály: Bukta Liza, Hadházi Csaba Botond, Molnár Petra, Rácz Bálint, Sándor Líviusz, Sándor Pálma, Szegedi Hunor

5.a osztály: Matévi Lizett, Pulinka Hanna

Felkészítő pedagógusok: Kása Marianna, Palcsu-Doktor Angéla

Az ünnepség után kezdetét vehette a felkészülés a következő napokra, hetekre, hónapokra. A nagyobbak beszámoltak nyári élményeikről, köszöntötték rég nem látott társaikat, tanáraikat. A legkisebbek pedig elkezdték az ismerkedést második otthonukkal, ahol megannyi tudás vár még rájuk.

Minden vasváris diáknak sikeres, és eredményekben gazdag tanévet kívánunk!

„Ma, amikor útnak indul

A sok kicsi iskolás,