Újfehétói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT
2026. 04. 30.

„Mutass példát, csak tedd a dolgod, s az unokádnak add tovább! Maradjon élőn, élhetően, Utánunk is meg a világ!” (Aranyosi Ervin: Egy szép világot adj tovább)

 

 

 

 

 

„Elismerjük vagy sem, végletesen függünk a természettől.
Tőle kapjuk ételünk minden falatját, minden lélegzetvételnyi levegőnket.
A természet a legdrágább kincsünk, ezért meg kell védenünk.
Jövőnk attól függ, hogy képesek vagyunk-e most cselekedni.”
 
David Attenborough természettudós
 
Fenntarthatósági Témahét megszervezésére 2026. április 20-24.
között került sor iskolánkban.
Fontosnak tartjuk, hogy már ebben az életkorban megismerjék
a gyerekek a téma jelentőségét, és felfigyeljenek személyes érintettségükre
a Föld védelme érdekében. Célunk egy olyan szemlélet kialakítása és formálása,
amelynek segítségével egy élhető, fenntartható környezetben tölthetjük el mindennapjainkat.
 
Az idei évben a témahét a fenntartható közlekedés, a tudatos vásárlás, az erdő,
mint ökoszisztéma, a mozgás és egészség, a személyes felelősségvállalás,
környezetvédelem köré szerveződött.
Ebből a célból készültek az alsó és felső tagozatban közös munkával a színes,
figyelemfelhívó a plakátok. A tanítási órákon feladatlapokat oldottak meg a diákok,
amelyek rávilágítottak a környezetünket terhelő problémákra,
a természetvédelem lehetőségeire, emellett kézműves feladatként papírállatokat
hajtogattak és kerékpáros-rolleres ügyességi versenyen vettek részt.
A témahét szép pillanata volt, amikor természetről, környezetvédelemről
szóló verses-zenés összeállítást mutattak be az 5.b osztályos gyerekek. 
 
© 2018-2026 www.ujfehertoiskola.hu | adatkezelési tájékoztató
powered byForweb - Webáruház készítés