FARSANGI MŰSOR A VASVÁRIBAN
2022. 02. 18.

„Trombita harsan, itt van a farsang, karnevál, karnevál! Sutban a gondom, mert a porondon áll a bál, áll a bál! Zeng, bong a kacaj, a suliban nagy a zaj, nagy a zaj.”

A farsang a tavaszvárás ősi örömünnepe. Évenként ismétlődő, rövidebb-hosszabb ideig tartó időszak, amelyet évszázadok óta az evés, ivás, lakodalmak, disznótorok, jelmezes felvonulások jellemeznek.

Iskolánkban már évek óta hagyomány, hogy rádiós műsor keretében idézzük fel a farsangi szokásokat egy zenés-verses összeállításban. Hallhattunk a farsang eredetéről, a farsangi időszakban fogyasztott ételekről. Azt is megtudhatták a gyerekek, hogy a világ különböző országaiban hogyan mulatoznak az emberek, mivel űzik el a telet.

A műsor szereplői: Béres Liliána, Tomasovszki Flóra, Tóth Lara, Órendi Göncöl 6.a osztályos tanulók, Kovács Eszter, Támcsu Dóra, Forgó Balázs, Horváth Imre, Kovács Dávid, Murzsa Gergő 8.b osztályos diákok.

A műsort Nagy Mária tanárnő szerkesztette és készítette fel a gyerekeket. Gratulálunk a vidám, színvonalas műsorhoz!