Újfehétói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
ERKEL - NAPOK 2022
2022. 11. 17.

Iskolánkban már hosszú évek óta hagyomány, hogy minden évben, november elején megemlékezünk a névadónkról Erkel Ferencről

 

 

 

 

 

 

ERKEL – NAPOK ESEMÉNYEI

 

MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG

 

Iskolánkban már hosszú évek óta hagyomány, hogy minden évben, november elején megemlékezünk a névadónkról

Erkel Ferencről, a magyar nemzeti opera megteremtőjéről. Születésnapja számunkra is ünnepnap.

A megnyitó ünnepség része az emléktábla koszorúzása, elsősök avatása, akik ilyenkor válnak igazi erkelessé,

az ünnepély záró momentuma a közös faültetés.

Igyekeztünk ezekre a jeles napokra izgalmas versenyeket szervezni, hogy diákjaink jól érezzétek magukat és

méltóképpen őrizzék névadónk emlékét.

VERSENYEK ÉS EREDMÉNYEIK

FUTÓVERSENY

  1. osztály

Lány

  1. Salánki Anna 2.a
  2. Janik Emma Lujza 2.b
  3. Márta Vivien 2.a

Fiú

  1. Polgári András 2.b
  2. Salamon Márton 2.b
  3. Dankó Péter Pál 2.b

3- 4. osztály

Lány

  1. Siroki Ágnes 4.z
  2. Matévi Alíz 2.b
  3. Matévi Barbara 4.z
  4. Kántor Anna 3.a

Fiú

  1. Tóth Tamás 4.z
  2. Sarkadi Alex János 4.a
  3. Bucsku László 3.a

5- 6. osztály

Lány

  1. Matévi Regina 5.a
  2. Balogh Kasszandra 6.a
  3. Molnár Noémi 6.b

Fiú

  1. Filep Kristóf 6.b
  2. Bucsku Benjamin 5.a
  3. Tóth István 6.a

7- 8. osztály

Lány

  1. Balogh Bianka 8.z
  2. Matévi Sára 8,a
  3. Matévi Alexandra

Fiú

  1. Varga Tibor Zétény 8.z
  2. Szunyogh József 7.a
  3. Zilahi István 8.z

 

 

RAJZVERSENY

Iskolánkban az Erkel-napok keretében rajzversenyt hirdettünk az alsós, és az ötödik, hatodik osztályos diákok számára.

Az alsós rajzok témáját Lukács Mária Őszapó és Őszanyó című verse ihlette.

 

" Őszapó és Őszanyó

Arany szívük tiszta tó.

Tükörálmuk valóságuk

Vidámságuk a világuk.

Erdők mélyén csatangolnak,

A nyár végén barangolnak.

Szívükben az igazságuk

Szeretet a gazdagságuk.

Békességük álomhozó,

Neked mondom drága Apó!"

Az ötödikes, hatodikos korosztálynak az "Ősz " témakörében lehetett elmélyülni.

Szebbnél szebb rajzok születtek, az őszi hangulatot különböző technikával ábrázolhatták a résztvevő gyerekek.

A színvonalas munkákat Béres Józsefné intézményvezető, Huszár - File Irén intézményvezető-helyettes és Tóth Zoltánné rajz szakos tanár értékelte.

Az alábbi eredmények születtek:

1. évfolyam

I. Szilágyi Áron 1.a

II. Keresztesy Botond 1.a

III. Mikle Zsófia 1.a

Különdíj: Vachler Lujza

Felkészítő : Palcsu Márta

 

2. évfolyam

I. Polgári András 2.b

II. Janik Emma Lujza 2.b

III. Bagoly Olívia 2.b

Különdíj: Tóth Alexandra 2.a

Felkészítők: 2.a Anka Júlia, 2.b Dalanicsné Nagy Magdolna

 

3. évfolyam

I. Gutyán Zsófia 3.a , Tóth Regina Kitti 3.a

II. Szabó Patrik 3.a

III. Bucsku László 3.a, Petrus Csenge Beatrix 3.a

Különdíj: Fehértói Fanni 3.a

Felkészítő: Szabó Krisztina

 

4. évfolyam

I. Osikóczki Réka 4.a

II. Szilágyi Luca 4.z , Losonczi Vivien 4.a

III. Tóth Mirella 4.z

Különdíj: Murzsa Dóra Dorottya 4.a és Tamás Bendegúz 4.z

Felkészítők: 4.a Cselószkiné Szigeti Viktória, 4.z Oláh Tiborné

 

SNI

Különdíj: Losonczi Rebeka Szilvia 6.osztály

Felkészítő: File Lajos

 

5. évfolyam

I. Czirják Szidónia Hermina 5.a

II. Polgári Anna 5.a

III. Bihari Leila 5.a

Különdíj: Bökönyszegi Jázmin 5.b , Polgári Vince 5.b

Felkészítő: Tóth Zoltánné

 

6. évfolyam

I. Dankó Anna 6.b

II. Steli Noémi 6.b

III. Bencze Janka 6.a

Különdíj: Gajdos-Fülep Franciska 6.a

Felkészítő: Tóth Zoltánné

A nyertes alkotásokat az aulában lehet megtekinteni.

 

 NAGYCSOPORTOS ÓVODÁSOK RAJZVERSENYE

A rajzversenyt az óvodások körében is meghirdettük Őszapó és Őszanyó címmel.

Városunk négy óvodájából érkezett több mint 50 alkotás. Kimondottan ötletes, gazdag színvilággal rendelkező,

a gyerekek látásmódját tükröző kreatív munkákat köszönjük az óvodásoknak és a felkészítő óvónéniknek egyaránt!

Az alkotások iskolánk aulájában kiállításra kerültek, az érdeklődők számára megtekinthetőek!

Aranykapu Tagóvoda

I. Kardos Noémi

Felkészítők: Némethné Károlyi Erzsébet, Béresné Tóth Ágnes

II. Kovács Emma

Felkészítő: Fábiánné Sztányi Zsanett

III. Bodnár Réka

Felkészítők: Tóth Andrásné, Molnár Krisztina

Különdíjak: Kántor Kinga, Szabó Mirabella

Felkészítők:Tóth Andrásné, Molnár Krisztina, Matéviné Urr Anita

Lengyel Laura Óvoda

I. Kapin Léna

Felkészítő:Révész Róbertné

II. Bihari Bianka Federika

Felkészítő: Dobrosi Enikő

III. Zámbó Eszter

Felkészítők:Hegedűsné Ferenczi Mária, Szűcsné Tóth Eszter

Különdíjak:

Járó Fanni

Szabolcsi Balázs

Varga Emma

Felkészítők: Révész Róbertné, Hegedűsné Ferenczi Mária, Szűcsné Tóth Eszter

Napsugár Tagóvoda

I. Molnár Natasa

Felkészítők:Hajnal Lajosné, Szegedi Petra

II. Nagy Zoé

Felkészítő: Fehértói Szabolcsné

III. Fehértói Katica

Felkészítő: Fehértói Szabolcsné

Különdíjak:

Kapitány Norbert

Kovács Léna

Orosz Dominika

Felkészítők: Hajnal Lajosné

Szegedi Petra

Oltalom Óvoda

I. Deme Kamilla

Felkészítők: Janikné Békési Szilvia, Janik Józsefné

II. Lakatos Vivien

Felkészítő: Aranyosné Balázscsik Marianna

III. Méhész-Balázs Vince

Felkészítők: Janikné Békési Szilvia, Janik Józsefné

Különdíj: Horváth Zsófia

Felkészítő: Aranyosné Balázscsik Marianna

 

SPORTVERSENY

Az akadálypálya teljesítése mindig nagy izgalommal tölt el a kicsiket és a nagyokat egyaránt.

alsósok:

1. 3.a

2. 4.z

3. 2.b

felsősök:

1. 8.z

2. 5.b

3. 7.b

 

MŰVELTSÉGI VETÉLKEDŐ 

A vetélkedő feladatait minden felsős osztály sikeresen teljesítette, jutalmul egyórás bowling utalvány.

 

AJÁNDÉKÖZÖN - ERKEL-NAPOK – EREDMÉNYHIRDETÉS

Az eredményhirdetés napján oklevelek, érmek, játékok és egyéb jutalmak töltöttek meg egy hatalmas asztalt az aulánkban.

Az ERKEL-NAPOK rendezvényeit értékeltük, az osztályok és a versenyek egyéni legjobbjai ekkor vehették át megérdemelt jutalmukat.

 

© 2018-2022 www.ujfehertoiskola.hu | adatkezelési tájékoztató
powered byForweb - Webáruház készítés