APRÓ ÖRÖMÖK ÉLVEZETE
2026. 04. 14.
Márciusi boldogságórák a 4. a osztályban
A hónap első óráját egy Boldog mondóka megtanulásával kezdtük.
Miközben megtanultuk az örömsoroló mondókát mozgásos gyakorlatokat is végeztünk.
Testileg- lelkileg is feltöltődtünk.
„Hogyan lehetsz bárhol,
és bármikor boldog?
ha a napsugarad, a szívedben hordod!”
Így hangzottak a mondóka utolsó sorai. Beszélgetőkör segítségével felidéztük azokat
a pillanatokat, amikor sikerült a napsugarat a szívünkben hordani.
Ezek a pillanatok az apró örömök! Egymás figyelmébe ajánlottuk,
hogy a mindennapjainkban ne felejtsük el észre venni őket.
Apró tárgyakat hoztam, amelyek apró örömöket idéztek.
A következő órán meghallgattuk Bagdi Bella :
Imádok élni című dalát A gyerekek kedves örömöket idéző ,
apró kacatokat hoztak el otthonról. Megosztották egymással,
hogy milyen apró örömöket idéznek a tárgyak.
Mivel nőnap közeledett ajándékot készítettünk
A lányok a saját részükre rajzoltak egy virágot, a szirmaiba saját tulajdonságaikat írták.
A fiúk kedves nő ismerőseiknek készítettek virágot.
A harmadik órán verseket olvastunk apró örömökről.
Majd rövid történeteket olvastam Dániel András:
Kicsibácsi és kicsinéni meg az Imikém című könyvéből.
A gyerekek meglepődtek, hogy milyen hétköznapinak gondolt apróságoknak
tudtak örülni a történet szereplői. Azt is megbeszéltük, hogy milyen stratégiát
tudunk kialakítani az apró örömök tudatos észrevételére.
A hónap utolsó óráján meghallgattuk a Mondd hányszor című dalt.
Inspirált minket ,hogy könnyen felidézhessük eddig átélt apró örömeinket
Szív alakú lég gömbökre rajzoltuk apró örömeinket.
Lufijainkat a szelek szárnyára bocsátottuk, hogy ezzel is örömet szerezzünk nektek!