Újfehétói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
APRÓ ÖRÖMÖK ÉLVEZETE
2026. 04. 14.

Márciusi boldogságórák a 4. a osztályban

 

 

 

 

 

A hónap első óráját egy Boldog mondóka megtanulásával kezdtük.
 
Miközben megtanultuk az örömsoroló mondókát mozgásos gyakorlatokat is végeztünk.
 
Testileg- lelkileg is feltöltődtünk.
„Hogyan lehetsz bárhol,
és bármikor boldog?
ha a napsugarad, a szívedben hordod!”
 
Így hangzottak a mondóka utolsó sorai. Beszélgetőkör segítségével felidéztük azokat
 
a pillanatokat, amikor sikerült a napsugarat a szívünkben hordani.
 
Ezek a pillanatok az apró örömök! Egymás figyelmébe ajánlottuk,
 
hogy a mindennapjainkban ne felejtsük el észre venni őket.
 
Apró tárgyakat hoztam, amelyek apró örömöket idéztek.
 
A következő órán meghallgattuk Bagdi Bella :
 
Imádok élni című dalát A gyerekek kedves örömöket idéző ,
 
apró kacatokat hoztak el otthonról. Megosztották egymással,
 
hogy milyen apró örömöket idéznek a tárgyak.
 
Mivel nőnap közeledett ajándékot készítettünk
 
A lányok a saját részükre rajzoltak egy virágot, a szirmaiba saját tulajdonságaikat írták.
 
A fiúk kedves nő ismerőseiknek készítettek virágot.
 
A harmadik órán verseket olvastunk apró örömökről.
 
Majd rövid történeteket olvastam Dániel András:
 
Kicsibácsi és kicsinéni meg az Imikém című könyvéből.
 
A gyerekek meglepődtek, hogy milyen hétköznapinak gondolt apróságoknak
 
tudtak örülni a történet szereplői. Azt is megbeszéltük, hogy milyen stratégiát
 
tudunk kialakítani az apró örömök tudatos észrevételére.
 
A hónap utolsó óráján meghallgattuk a Mondd hányszor című dalt.
 
Inspirált minket ,hogy könnyen felidézhessük eddig átélt apró örömeinket
 
Szív alakú lég gömbökre rajzoltuk apró örömeinket.
 
Lufijainkat a szelek szárnyára bocsátottuk, hogy ezzel is örömet szerezzünk nektek!
 
 
 
© 2018-2026 www.ujfehertoiskola.hu | adatkezelési tájékoztató
powered byForweb - Webáruház készítés