Adventi gyertyagyújtás
2020. 12. 08.

LÁNGRA LOBBANT A 2. GYERTYA IS AZ ERKELBEN

,, A második is fényre lobban,

jelzi, angyal szállt a földre:

- Éljetek méltóbban, jobban,

s várjatok az újszülöttre!”

Elérkezett advent 2. vasárnapja is. Egy nagy ünnepre, örömünnepre készülődünk.

Megérint minket advent titka és a karácsony üzenete.

Szívünkbe rejthetjük a Szűzanyával együtt dédelgetett kis Jézust, aki erőt, békességet és szeretetet hint mindannyiónkra.

Az advent legfontosabb jelképe a fény. Jézus érkezése – a fény érkezése. A kis gyertyák fénye melengeti testünket.

Fellobban a szeretet lelkünkben, hogy minden embernek hitet, reményt adjon.

A hétfői reggel a 2. z osztályos gyerekek ünnepváró műsorával indult az iskolarádión keresztül.

Télköszöntő zenével, versekkel idéztük fel a Mikulás szánjának csilingelését, a piros palástba öltözött angyal

megérkezését a mennyből és a tündöklő gyertyafényt. A varázslatos karácsonyi ruhába öltöztetett aulánkban

elhelyezett adventi koszorún már két gyertya lángja lobbant fel.

A következő napokra kívánjuk, hogy ez a fénysugár ragyogjon minden ember szemében, szívében és lelkében!

Lássuk meg, vegyük észre egymáséban is, hogy aztán átalakulhasson a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzésévé!

Horváthné Molnár Ágnes

tanító