Adventi gyertyagyújtás I
2021. 11. 29.

,, Az Úr közel! Szívünket már Karácsony melege tölti el, Sötétben láng lobban,ajtónk előtt áll Krisztus, a jászolban született király."

Immár hagyománnyá vált nálunk, hogy Advent idején hétfő reggelenként rövid műsor keretében gyújtjuk

meg a gyertyákat. Az idén is így tettük ünnepélyessé a várakozást.

Ilyenkor kicsit magunkba szállunk, elcsendesedünk, jobban odafigyelünk szeretteinkre.

Az advent a reményteli várakozás időszaka. Az ünnep eredete az V. - VI. századra nyúlik vissza.

Abban az időben az emberek koszorút fontak vesszőből, fűzfából és fenyőágakból, melyet arany vagy

piros színű szalaggal díszítettek. A zöld a termés színe volt, a piros az életé, az arany és a sárga pedig a fényé.

A kör alakú forma az örökkévalóságot jelképezte.

Minden héten eggyel több gyertyát gyújtunk meg, a növekvő fény az egyre közeledő ünnepet jelzi.

Régen a várakozással teli heteket szigorú böjttel töltötték meg az emberek.

Ebben az évben is erre a napra ünnepi díszbe öltöztettük az aulát mindkét épületben.

Az idei I. gyertyagyújtás rendhagyó módon zajlott az Erkelben!

Ma nem egy osztály tanulói, hanem Igazgató néni, a tanító -és tanár nénikkel együtt melengették az

alsós és felső tagozatos tanulók lelkét, az ünnepre hangolódva. A rövid irodalmi alkotásokból áradt a csendesség, a béke.

Nehéz világunkban méltó módon kezdtük az ünnepi előkészületet!

Még a rádión hallgatott rövid előadás alatt is megérezhettük, hogy mennyire fontos tanulóinknak, hogy ne csak a tudásukat

pallérozzuk, hanem a lelkükre, az érzelmeikre is hassunk!

Igazgató néni gyújtotta meg az első gyertyát mindkét épületben.

Köszönjük Palcsu Márta és Marján Gyöngyi Tanító néniknek a hangulatos műsor összeállítását.

Köszönöm Kollégáim közreműködését!!

Áldott adventi készülődést kívánunk valamennyi Erkeles diáknak és családjaiknak

Hotziné Brutóczki Ágnes