Advent a Vasváriban
2021. 12. 20.

November végén egyre hidegebbek voltak a reggelek, rövidültek a nappalok, nem jelentett az idén sem mást, mint a tél beköszöntét. 2021. november 28-án vette kezdetét az adventi időszak.

A karácsonyi ünnepkör Advent első napjával kezdődik és egészen január 6-ig Vízkeresztig tart.

A karácsonyt megelőző 4 hétben készítjük fel lelkünket Jézus Krisztus születésének ünnepére, belépünk a várakozás boldog heteibe.

Az ünnepi várakozás egyik kelléke az adventi koszorú, melyen 4 gyertyát gyújtunk. Iskolánkban december eleje óta varázslatos ünnepi díszítés tárul elénk, amit Ballainé Puhl Mária, Kukk Csaba Attiláné, Mile Heléna, Nagy Mária tanár nénik irányításával a pedagógusok és gyerekek készítettek.

Hétfőnként hagyományosan, de a járvány miatt rádiós műsor keretében az első, második és negyedik évfolyamos tanulók dallal, verssel, kis műsorral tették meghittebbé a várakozást és meggyújtották az aulában elhelyezett koszorún a gyertyákat. Az utolsó gyertyát a harmadik évfolyam gyújtja meg a karácsonyi műsoruk kezdetén.

Felkészítő pedagógusok: Palcsu-Doktor Angéla, Kinyikné Kabai Erzsébet, Papp Sándorné, Mezeiné Tóth Margit tanító nénik

Virág Attiláné tanító