A XXV. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. fordulójának szép eredményei
2022. 05. 10.

Lezárult a XXV. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. fordulója, melyen vasváris tanulóink is részt vettek.

Megszülettek az eredmények. A versenyszabályzat értelmében Magyarországon az 5–8. évfolyamról minden megyéből évfolyamonként csak 1 fő I. helyezett tanuló juthatott tovább a döntőbe. Így ez most számunkra nem jelent bejutást az országos döntőbe, de az vigaszul szolgáljon, hogy a Kárpát-medence legjobb 4400 helyesírója versenyzett az 5–8. évfolyamokon ebben a fordulóban.

A mi kis csapatunk eredményei a következők:

Matévi Lizett 11. helyezett
Békési Boglárka 11. helyezett
Hegedűs André 15. helyezett
Felkészítő pedagógus: Tarcali Gabriella

Nagy István Balázs 5. helyezett
Tóth Lara 11. helyezett
Ferenczi Orsolya 16. helyezett
Felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Nagy Katalin Rebeka 2. helyezett
Felkészítő pedagógus: Pál Mónika

Gincsai Viktória 12. helyezett