Áprilisi boldogságórák a 4.a osztályban
A hónap első óráját a „Megbocsátás erősség dala” meghallgatásával indítottuk. A dal szövege nagyszerű inspirációként hatott a gyerekekre. Indító ötleteket adott a beszélgetőkörben a téma feldolgozásához. Többen is megosztották velünk a megbocsátással kapcsolatos történeteiket, gondolataikat. Majd a megbocsátás jele című történetet olvastuk el. A hónap második óráján a Megbocsátás kertje című mesét meséltem el. Közösen megkerestük tanulságait. Örök érvényű tanulsága: A megbocsátás nemcsak a másik embernek, hanem önmagunknak is jó. Amikor megbocsátunk, megszabadulunk a harag és a neheztelés súlyától. Ez a szabadság pedig lehetővé teszi, hogy boldogabbak és teljesebbek legyünk. Aztán saját megbocsátás kertünkben kertészkedtünk. A megbocsátás gyönyörű virágait gondoztuk. Virágos kertünkben ilyen virágok pompáztak: empátia erősödése, belső béke, megkönnyebbülés, :önismeret, közösség helyreállítása ,lelki gyógyulás, önreflexió, jobb alvás, megújult kapcsolatok, belső biztonságérzet, szeretet. Az óra végén meghallgattuk Bagdi Bella: Ho’oponopono című dalát. A hónap utolsó óráján bocsánatkérő kártyákat készítettünk. Amikor elkészültünk kártyáinkat virágoskertünkben elrejtettük. Ott keressétek! Hívunk és várunk titeket! Megbocsátásra fel!
