A magyar népmese napja
2020. 10. 07.

A mese olyan lelki táplálék, amely életre szóló nyomokat hagy a gyermekben.

Először 2005 tavaszán a Magyar Olvasástársaság felhívással fordult mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása és a mesékben élő bölcsesség továbbhagyományozása, hogy csatlakozzon ahhoz a kezdeményezéshez, amely szerint szeptember 30. – Benedek Elek születésnapja – legyen a népmese napja. Iskolánk, a Vasvári Pál Tagintézmény csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, és minden évben különböző színes programokkal ünnepli ezt a hagyományt.

Az idei évben a gyerekek rajzaiból készült kiállítást nézték meg az iskola diákjai, majd az első órákban a tanító és tanár kollégák meséket olvastak fel, és beszélgettek a népmesei hagyományokról. Jó hangulatban, a mesék világában hamar eltelt a délelőtt. A gyerkőcök újabb élménnyel gazdagodhattak őseink kultúrájából.

Cserbán József
magyartanár