A dualizmus kori gazdaság (egy kicsit másképp…)
2021. 11. 12.

A dualizmus időszaka nemcsak a boldog békeidőket hozta el országunk számára, hanem a látványos gazdasági fejlődést is.

A mezőgazdaságon kívül fejlődött az ipar, különösen az élelmiszeripar. Olyan élelmiszeripari ágak váltak meghatározóvá, mint például a cukoripar, a malomipar és a szeszgyártás. Újfehértó sajnos egyik iparágban sem jeleskedett egészen a XX. század végéig. 1984-ben családi vállalkozás keretében alapították meg a Zsindelyes Pálinkafőzőt városunk határában.

Intézményünk lelkes 7. b osztálya ellátogatott a pálinkafőzde színvonalas pálinka múzeumába. Tanulóink bővítették ismereteiket a pálinkakészítés fortélyairól és a gyár történetéről.

Külön köszönet Papp József Úrnak - a főzde Életműdíjas ügyvezetőjének, alapítójának -, aki lehetővé tette számunkra a kiállítás megtekintését.

Rendhagyó ipartörténeti óra keretében betekintést nyertek tanulóink a pálinkakészítés történetébe.

Ha pálinkával nem is, de új ismeretekkel mindenképpen feltöltődtek tanulóink!

Suhajné Szoka Margit