2021. évi Fenntarthatósági Témahét
2021. 04. 26.

ÓVJUK A FÖLDET! VIGYÁZZUNK RÁ!

A 2021. évi Fenntarthatósági Témahét kiemelt témái az erdő mint ökoszisztéma, a zöld gazdaság és a fenntartható közösségek.

Intézményünkben idén is igyekeztünk részt venni ebben a projektben, sajnos csak rendhagyó módon.

A 4.z osztály  vállalta, hogy április 22-én csütörtökön, a FÖLD NAPJA alkalmából a Földünk és az emberiség egészségének védelméért a szelektív hulladékgyűjtés és hulladékfeldolgozás témakörét feldolgozza.

Két kisfilmet tekintettek meg a gyerekek a témában, majd irányított kérdések segítségével beszélgettek és megosztották egymással tapasztalataikat.

Rajzokat készítettek "Mit jelent számomra a környezet védelme?" címmel.

Már első osztályos koruk óta sokat foglalkoztak az egészséges tiszta, környezet kialakításával és megóvásával, így ez a téma nagyon közel áll hozzájuk, szívesen ragadtak színes ceruzát és készítettek színesebbnél - színesebb alkotásokat.

Egy nap a holnapért, a klímáért, ami felhívja a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására.

Tanulóink minden nap igyekeznek megfelelni ennek a kihívásnak!